For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
Damiaan Denys, hoogleraar psychologie en filosofie aan de Universiteit van Amsterdam is gespecialiseerd in angst. 'Heel veel mensen hebben plankenkoorts. Maar het wordt pas echt vervelend als het je beroep is om op een podium te staan.’
Damiaan Denys

‘Plankenkoorts heeft geen enkele functie, het helpt je niet om beter te presteren. Het haalt je uit je concentratie.' Toch is volgens Denys in Het Nieuwsblad van 11 mei, opnieuw en opnieuw door de zure appel bijten, de enige remedie tegen plankenkoorts.

Plankenkoorts is een sociale angststoornis, legt Denys uit. 'De angst om beoordeeld te worden door de ander. Het draait allemaal om de angst om de controle te verliezen. Bang zijn dat je het niet gaat redden, dat je je tekst gaat vergeten. In de coulissen kan dat verpletterend zijn, maar bij de meeste mensen valt het weg als je begint. Omdat je dan moet presteren.'