For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
Promovendus Rosa Zaaijer is een van de nieuwe Faces of Science van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW). In die rol gaat ze laten zien hoe haar leven als beginnende wetenschapper eruitziet.

In haar onderzoek richt Zaaijer zich op de wisselwerking tussen taal en actie, en hoe woorden onze hersenen ondersteunen bij nieuwe vaardigheden. Mensen zijn de hele dag bezig – fietsen, werken, sporten, zingen, lachen: noem maar op. Voor al die handelingen hebben we woorden. Maar wat als taal niet alleen beschrijft wat we doen, maar ook helpt bij het leren van nieuwe bewegingen of handelingen? Dat onderzoekt Zaaijer, die promovendus is bij het Amsterdam Center for Language and Communication (ACLC).

Linedancen op Lowlands

Om meer te weten te komen over de wisselwerking tussen taal en actie, deden Zaaijer en collega’s afgelopen jaar een bijzonder experiment op Lowlands. Door festivalgangers een linedance-routine aan te leren, onderzochten ze hoe taal ons kan helpen nieuwe vaardigheden onder de knie te krijgen.

Over Faces of Science

In totaal selecteerde de KNAW twaalf jonge onderzoekers als nieuwe Faces of Science. Zij geven een inkijkje in hun onderzoek en het leven als jonge wetenschapper. Via blogs, video’s en presentaties delen ze hun ontdekkingen, fascinaties en uitdagingen. Zo maken ze onderzoek toegankelijk en laten ze zien hoe veelzijdig en inspirerend de wetenschap is.